Remzi Oğuz Arık Mah. Tunalı Hilmi Cad. 104/8 Kavaklıdere/Ankara
tr
Uyku Problemleri

Uyku; bedensel ve zihinsel sağlığımız ve sosyal hayatımız için en önem bir faktörlerden birisidir. Uyku bozuklukları ise kişilerin gündelik hayatını ciddi anlamda olumsuz yönde etkilemektedir. Uykusundan memnun olmayan bir kişi; daha agresif, daha tahammülsüz, daha mutsuz ve günlük aktivitelere daha isteksiz olmaya başlar. Çoğu zaman; konsantrasyon ve hafıza sorunları da yukarıdaki tabloya eşlik eder.

Öyle ki, genellikle kliniğe gelen danışanlar uyku problemleri hallolur ise geri kalan bütün problemlerinin geçeceğine inandıklarını belirtirler. Uyku sorunları, kişiye sanki yaşam kalitesi tümüyle düşmüş gibi düşündürtür.

Uykusuzluk denildiğinde; ya uykuya dalmada güçlük ya da uykuyu sürdürmede problem yaşama akla gelir. Dolayısıyla uykusuzluk; toplumda her yaşta, üç kişiden birinde görülen önemli ve yaygın bir sorundur. Fakat şunu bilelim ki; uykusu problemleri zaman zaman herkesin başına belirli sebeplerden gelebilir.

Bir iki gecelik uykusuzluk deneyimleri problem teşkil etmemektedir, doğaldır ama eğer durum süregelen bir hal aldı ise, yardım almanız sizin için faydalıdır.

Detaylı bilgi için bizi arayın
Uzman Klinik Psikolog Naz Öktem İletişim Bilgileri
Klinik: (0312) 2205998 E-mail: bilgi@nazoktem.com.tr
ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

RANDEVU ve Detaylı Bilgi Almak İçin Beni Arayabilirsiniz