Remzi Oğuz Arık Mah. Tunalı Hilmi Cad. 104/8 Kavaklıdere/Ankara
tr
Depresyon

Depresyon kelimesinin kökeni Latince olan “deprimere” den gelmektedir ve anlamı “iç karartıcı” dır. Depresyonda olan bir kişi genellikle; olumlu duygularını, bireysel performansını, hayata ilgisini kısaca yaşama sevincini kaybetmiş olduğunu düşünür ve buna inanır Depresyonda olumsuz üçlüden bahsedilir. Kişi; kendisine, geleceğe ve çevreye çevresindekilere karşı olumsuz duygular, düşünceler ve inanışlar içerisinde girer. Bu gerçekten acı verici bir süreçtir. Zaman içerisinde kişilerin bedensel enerjilerinde de düşüş yaşanmaya başlar.

Her şey kendilerine zor gelir, eskiden basitçe yaptıkları işler şimdi onları çok zorlar ek olarak zaten isteksizlik de vardır ve eskiden zevk aldıkları şeylerden artık zevk de alamazlar. Dikkat, konsantrasyon ve uyku alanlarında da bozulmalar başlar. Halk arasında depresyon tam anlamı ile kullanılmadığından kişiler depresyonda olduklarını
belirttiklerinde genellikle çevrelerindekiler onu dikkate almazlar. Fakat depresyon gerçekten baş etmesi çok zor ve çok karanlık bir rahatsızlıktır. Dolayısı ile hafife almayın. Depresyondaki bir kişiye bir daha iyi hissetmesi daha önce depresyona girip çıkmadıysa imkânsız gibi görünebilir ama profesyonel yardım ile bunu başarırsınız. Yalnız değilsiniz unutmayın.

Detaylı bilgi için bizi arayın
Uzman Klinik Psikolog Naz Öktem İletişim Bilgileri
Klinik: (0312) 418 85 95 E-mail: bilgi@nazoktem.com.tr
ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

RANDEVU ve Detaylı Bilgi Almak İçin Beni Arayabilirsiniz