Remzi Oğuz Arık Mah. Tunalı Hilmi Cad. 104/8 Kavaklıdere/Ankara
tr
Gündelik Sıkıntılar

Duygu durumumuz ve zihinsel sağlığımız gündelik sıkıntılardan ciddi anlamda etkilenebilir. Yaşanılan olaylar düşünce sistemimizi etkileyebilir. Ruh sağlığımız günlük stres faktörleri (stresörler) tarafından yıpranabilir. Düşüncelerimiz; objektiflikten uzaklaşarak olumsuzlaşabilir ki bu durumda duygularımız da çarpıtılmış düşüncelerin etkisi ile negatifleşebilir. Kendimizi mutsuz, tahammülsüz, öfkeli ve hatta tükenmiş hissedebiliriz. Herkes; zaman zaman gündelik sıkıntılar ile baş etmede zorlanabilir.

“Artık kaldıramıyorum, dayanamıyorum, bu yük bana fazla geliyor, MUTSUZUM!” diyebilirsiniz. İnanın ki herkes bazen bunları düşünüyor. Yaşadıklarınızla baş etmede zorlanmanız sizi güçsüz yapmaz ama iyi hissedememeniz sizi mutsuz yapar. Zihinsel sağlığı kendisine yeterli gelen bir bireyin, iş hayatında verimli ve başarılı, duygusal ilişkisinde mutlu, aile ve arkadaş ilişkilerinde huzurlu ve destekleyici olması işten bile değildir.

Fakat kişi en yalın terim ile “mutsuz” ise, nasıl yukarıdaki olumlu hayat yaşantılarını oluşturabilsin? Oluşturması çok zor. Bu kişi bu olumlu yaşantılara ulaşana kadar da kendisini mutsuz sayacak zaten ama mutsuz ise de oluşturması dediğim gibi zor. O zaman olan şey; bir mutsuzluk ve çaresizlik döngüsü. Bu döngüden çıkmak için yardım istemek en doğal hakkınız, kendinizi önemseyin.

Detaylı bilgi için bizi arayın
Uzman Klinik Psikolog Naz Öktem İletişim Bilgileri
Klinik: (0312) 2205998 E-mail: bilgi@nazoktem.com.tr
Ziyaretçi Yorumları - 3 Yorum
 1. Yasin TEKEŞ dedi ki:

  Hocam kısa süre içerisinde dönüş yaparsanız sevinirim.

  1. Naz Öktem dedi ki:

   Yasin Bey selamlar, bana mail yolu ile ulaşabilirsiniz ve ben de size yardımcı olabilirim. Saygılarımla.

 2. Sergen dedi ki:

  Merhaba hocam. Size mail attım rica etsem bakabilir misiniz?

RANDEVU ve Detaylı Bilgi Almak İçin Beni Arayabilirsiniz