Remzi Oğuz Arık Mah. Tunalı Hilmi Cad. 104/8 Kavaklıdere/Ankara
tr
Kaygı Bozuklukları

Kaygı, vücudunuzun strese verdiği doğal tepkidir. Kaygı, sadece stresli ya da endişeli hissetmekten daha fazlasıdır. Stres ve endişe duyguları, bu duyguların oluşmasına sebep olan durumlarda verilen ortak bir cevap olsa da, bu tarz durumlar geçtikten sonra bu duygular kendiliğinden geçer.

Kaygı Bozukluğu, ortada endişeli hissedecek bir durum olmadığı halde hissettiğiniz korku ve endişe duygularıdır. Aslında ortada bu duyguları oluşturacak bir şey yoktur ama bu şekilde hissedersiniz.

Geleceğe dair kaygı dolu düşünceler kafanızda belirir ve “ya şöyle olursa, ya bu gerçekleşirse” tarzı aslında şu anki mevcut durumda olmayan ama gelecekte olma ihtimalini çok yüksek gördüğünüz (geleceği göremiyorsanız –ki kimse göremez- ihtimalini de bilemezsiniz aslında) durumlara veya olaylara karşı hissettiğiniz sürekli kaygı duygusudur kaygı Bozukluğu. Unutmayın ki kaygı geleceğe dair bir duygudur.

Kaygı duygusunun sürekli hale gelmiş olması kişileri çok rahatsız eder. Sürekli endişeli bir duygu duruma sahip olmak, sanki hep kötü bir şey olacakmış gibi düşünmek ve ister istemez hep tetikte olmak zordur. Bu sebeple bu bozukluğa sahip danışanlarımız da üzüntü duygusu da yoğunlukla görülür.

Sürekli sizi tetikte tutan ve kaygılandıran duygularla yaşamak zorunda değilsiniz; ilaç tedavisi ve psikoterapinin beraber uygulandığı durumlarda Kaygı Bozukluğu kontrol altına alınabilmektedir.

Detaylı bilgi için bizi arayın
Uzman Klinik Psikolog Naz Öktem İletişim Bilgileri
Klinik: (0312) 418 85 95 E-mail: bilgi@nazoktem.com.tr
ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

RANDEVU ve Detaylı Bilgi Almak İçin Beni Arayabilirsiniz